مریم عبدالله زاده شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ - ۰۳:۰۰

بر اساس پژوهش یک تحقیق جدید بوجود آمدن سرطان پستان در خانمهایی که ۴ سال بعد از یائسه شدن به طورروزانه ورزش می کردند ( دست کم  ۴ ساعت در هفته پیاده روی) کمتر از خانمهایی که فعالیت ورزشی روزانه ندارند به وجود می آید.

به بیان نویسنده مسئول این مقاله دکترAgnès Fournier ، ” طبق توصیه های مرکز سرطان به منظور پیشگیری از بروز بیماری های مزمنی از قبیل سرطان روزانه حداقل ۳۰ دقیقه پیاده روی یا به طور کلی ۴ ساعت در هفته پیاده روی و یا دوچرخه سواری و پرداختن به هر نوع فعالیت ورزشی به میزان دو روز در هفته توصیه می شود. ”

وی در ادامه افزود؛ ” بنابراین، در مطالعه ی ما نشان داده شد که برای بهرمند شدن از فواید فعالیت ورزشی نیاز نیست که شدید ورزش کنید یا تناوب های زیادی را برای آن در نظر بگیرید، فقط کافی است که روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید.”  در این مطالعه، داده های مربوط به میزان فعالیت بدنی ۵۹۳۰۸ زن یائسه جمع آوری شد.

یافته های حاصل از تجزیه و تحلیل های آماری نشان داد که احتمال بروز سرطان پستان پس از سن یائسگی در آن دسته از زنانی که هر هفته حدود ۱۲ مت یا بیش تر ( واحدی از سوخت و ساز) انرژی را به واسطه ی فعالیت بدنی منظم می سوزانند، در مقایسه با زنانی که این میزان کالری سوزی را از فعالیت ورزشی ندارند، ۱۰ درصد کمتر است.

این میزان معادل ۴ ساعت پیاده روی در هفته است. مقاله ی مرتبط با این مطالعه در Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention منتشر شد.شارژ سریع موبایل